Pierwszy samolot z ciałami Malezyjczyków przyleciał do Kuala Lumpur

Artykuł
telewizja republika

Samolot z pierwszymi 20 ciałami malezyjskich ofiar katastrofy boeinga towarzystwa Malaysia Airlines na Ukrainie przyleciał z Amsterdamu do stolicy Malezji, Kuala Lumpur.

Na płycie lotniska są rodziny ofiar, rodzina królewska i przedstawiciele rządu. Piątek ogłoszono w kraju dniem żałoby narodowej.

Lecący 17 lipca z Amsterdamu do Kuala Lumpur samolot Malaysia Airlines został zestrzelony nad wschodnią Ukrainą, na obszerze kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów.

W katastrofie zginęło wszystkich 298 pasażerów i członków załogi. Blisko dwie trzecie zabitych - 193 - było obywatelami Holandii, 43 Malezji, w tym 15 to członkowie załogi samolotu.

Z rejonu, gdzie doszło do zestrzelenia samolotu, wywieziono do Holandii w celu identyfikacji ponad 220 trumien ze szczątkami ofiar. Łącznie w Holandii zidentyfikowano 28 ofiar malezyjskich.

6 sierpnia premier Holandii poinformował, że międzynarodowa misja poszukiwawcza na miejscu katastrofy została przerwana ze względu na trwające tam starcia sił ukraińskich z prorosyjskimi separatystami. Poszukiwania szczątków ofiar tragedii i ich rzeczy osobistych prowadziło kilkudziesięciu ekspertów holenderskich, australijskich i malezyjskich.

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy