Pierwszy festiwal od wybuchu pandemii w formie tradycyjnej. Tribeca Festival coraz bliżej

Artykuł
Festiwal prezentuje różnorodny wybór filmów, przemówień i muzyki
Pexels/Donald Tong

20. Tribeca Film Festival to pierwsza, po wybuchu pandemii koronawirusa, impreza masowa w USA. Wydarzenie potrwa od 9 do 20 czerwca.

Pokazy zostaną zorganizowane w pięciu dzielnicach Nowego Jorku. Na 40- metrowych ekranach LED we wszystkich dzielnicach będą obywały się projekcje dla lokalnych społeczności.

Wydarzenie upamiętni czerwcowe święto upamiętniające zniesienie niewolnictwa w USA, które przypada w noc zakończenia festiwalu.

Robert De Niro, który jest współinicjatorem, przypomniał, że festiwal narodził się wskutek misji zbliżenia ludzi po 11 września.

- Nadal to robimy, a ponieważ Nowy Jork wyłania się z cienia COVID-19, wydaje się słuszne, by ponownie zgromadzić publiczność na jubileuszowym 20. festiwalu - powiedział.

20. Tribeca Film Festival potrwa od 9 do 20 czerwca. W nadchodzących tygodniach organizatorzy będą udostępniać kolejne informacje związane z przebiegiem i programem wydarzenia.

Tribeca Film Festival powstał z inicjatywy Roberta De Niro, Craiga Hatkoffa oraz Jane Rosenthal zaraz po zamachach z 11 września 2001 r. Festiwal został patronem odbudowy Dolnego Manhattanu.

Źródło: tribecafilm.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy