Pierwsze Damy na granicy. Agata-Kornhauser Duda bez zaproszenia

Artykuł
Para prezydencka
Fot. Grzegorz Jakubowski/ KPRPF

„Pani prezydentowa nie dostała żadnego zaproszenia do udziału w tej inicjatywie. To był fakt medialny. Wydaje mi się, że wypada, by pierwszą damę zaprosić do udziału w akcji w jakiś bardziej bezpośredni sposób” - mówiła w Radiu ZET prezydencka minister Bogna Janke.

Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska pojechały do Michałowa, by wesprzeć protest „Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!”. Bogna Janke nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie, czy Agata Kornhauser-Duda skorzystałaby z zaproszenia na to wydarzenie. „Pytanie, czy to jest w takiej chwili konieczne, by tam pojechała. Mamy stan wyjątkowy na granicy” - powiedziała.

- Pani prezydentowa jest bardzo zajętą osobą. Agata Kornhauser-Duda jest po prostu codziennie w pracy. Ma wiele spotkań. Z jednego spotkania biega na drugie - stwierdziła Janke.

Pani prezydentowa jest bardzo zajętą osobą. Przed spotkaniem z Kołami Gospodyń Wiejskich miała spotkanie z finalistami Konkursu Chopinowskiego. Byłam świadkiem, jak wybiegła z Sali Kolumnowej i mówi: muszę się spieszyć, bo mam spotkanie z Kołami Gospodyń - opowiada Janke.

Minister podkreśliła, że zdecydowanie będzie broniła pierwszej damy. Dementuję wszelkie niesprawiedliwe informacje o tym, że czegoś nie robi. Robi bardzo dużo - podsumowała.

Źródło: wiadomosci.dziennik.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy