Pierwsza europejska linia lotnicza oferuje przekąski dla psów na pokładzie

Portal TV Republika 07-12-2023, 21:15
Artykuł
Screenshot Portal X
Canva.com

Niskobudżetowa hiszpańska linia lotnicza Vueling z siedzibą w Barcelonie jako pierwsza w Europie zaoferuje w swoim nowym menu pokładowym przekąski dla psów. Poinformował o tym sam przewoźnik.Niskobudżetowa hiszpańska linia lotnicza Vueling z siedzibą w Barcelonie jako pierwsza w Europie zaoferuje w swoim nowym menu pokładowym przekąski dla psów. Poinformował o tym sam przewoźnik.

Vueling określająca się jako „przyjazna zwierzętom ” pozwala na podróżowanie z psami w kabinie pod warunkiem, że łączna waga zwierzęcia i homologowanego transportera nie przekracza 8 kilogramów. Dodatkowo psy, koty i fretki muszą posiadać wszczepiony mikroczip i dysponować paszportem wydanym przez weterynarza.

Menu pokładowe Vueling dla psów będzie dostępne w bieżącym sezonie zimowym 2023/24. Składa się z asortymentu snaków i przekąsek jednego z belgijskich producentów karmy dla zwierząt domowych, który posiada znak bezpieczeństwa „B Corp.”. To oznacza, że - zgodnie z jednostką certyfikującą - wyroby tej firmy spełniają kryteria zrównoważonego rozwoju i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia ani środowiska.

Według producenta, wyroby obejmują suchą i mokrą karmę dla psów i kotów, a także różnorodne smakołyki. Wszystkie produkty wytworzone są w 100 proc. z naturalnych składników, nieprzetworzonych, i mają wiele smaków, dzięki czemu pies może wybrać swój ulubiony - zapewnia firma.

Za podróż za granicę z psem w kabinie linią Vueling należy uiścić dopłatę w wysokości 60 euro. Limit wynosi pięć zwierząt domowych na jeden lot, ale to ograniczenie nie obowiązuje wobec psów będących przewodnikami - informują linie lotnicze na swoich stronach internetowych.

Nowe przepisy dotyczące dobrostanu zwierząt, które weszły w życie w Hiszpanii pod koniec września br., ułatwiają przewożenie zwierząt domowych publicznymi środkami transportu – statkami, samolotami i pociągami. Zgodnie z ustawą, przewoźnicy powinni umożliwić zwierzętom dostęp do środków transportu, o ile właściciel przestrzega norm bezpieczeństwa i dba o prawidłowe zachowanie zwierzęcia. Dodatkowo prawo stanowi, że zwierzęcia nie można pozostawić bez nadzoru dłużej niż trzy dni z rzędu, a w przypadku psów - dłużej niż 24 godziny.

Obecnie coraz więcej linii lotniczych umożliwia podróżowanie ze zwierzętami domowymi w kabinie nie tylko osobom niepełnosprawnym. Pionierem na świecie w oferowaniu karmy dla psów podczas lotów są brazylijskie linie lotnicze Azul.

Źródło: PAP, Portal X (d. Twitter)

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy