PiS nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości

Artykuł
Fot. Telewizja Republika

– Ja zawsze miałem wielkie wątpliwości co do niego. Do tej codziennej polityki Paweł Kukiz nie do końca się nadaje i nie do końca chciał jej się uczyć – powiedział publicysta Maciej Kożuszek („Gazeta Polska”), który był gościem Emilii Pobłockiej w Telewizji Republika.

Na początku rozmowy został poruszony temat obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz MN.

– Wiele pozytywnych rzeczy dzieje się na Marszu Niepodległości. Dziwi mnie to, że w takim momencie były prowadzone rozmowy ws. uczestnictwa w Marszu… O tym powinno się rozmawiać pół roku temu. Dla mnie największym problemem jest timing – nie ma pomysłu jak świętować to 100-lecie – podkreślał publicysta.

– Wcześniej należało ogłosić 12 listopada jako dzień wolny od pracy. Rocznica jest istotna. Zabrakło koordynacji działań na 11 listopada. W ostatnim momencie szukano dobrych pomysłów. Sama idea jest dobra, ale ogłaszanie wolnego dnia w ostatniej chwili jest trochę dziwne – dodał.

Kryzys w Kukiz'15

Co z Ruchem Kukiz'15?

– Wiemy, że Kukiz’15 od jakiegoś czasu traci posłów. Wiemy, że prawdopodobnie nie wystartuje w wyborach do europarlamentu (…) Pierwszą przyczyną kryzysu jest sam Paweł Kukiz. Ja zawsze miałem wielkie wątpliwości co do niego. Do tej codziennej polityki Paweł Kukiz nie do końca się nadaje i nie do końca chciał jej się uczyć… 

– Ruch Kukiza się rozpada, bo jak nie ma silnego lidera, to nie ma już co spajać tych ludzi… Dezintegracja tego ruchu jest bardzo widoczna. U samego Pawła Kukiza też chyba nie ma chęci, by dalej walczyć – stwierdził Kożuszek.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy