Pech Drągowskiego. Nie pojedzie na mundial. Golkiper zaliczył kontuzję [wideo]

Artykuł
PZPN Łączy nas Piłka

Bramkarz FC Kopenhaga Kamil Grabara został powołany w miejsce kontuzjowanego Bartłomieja Drągowskiego na mistrzostwa świata w Katarze, poinformował w niedzielę PZPN. Golkiper Spezii Calcio doznał kontuzji podczas niedzielnego meczu włoskiej ekstraklasy z Veroną.

25-letni Drągowski został zmieniony w 43. minucie meczu z Veroną (2:1), opuścił boisko na noszach. Wcześniej doznał bardzo poważnie wyglądającego urazu stawu skokowego. Szybko okazało się, że kontuzja uniemożliwi mu wyjazd do Kataru.

"Jego miejsce w kadrze zajmie Kamil Grabara", przekazał rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski.

Jeszcze w piątek brak powołania przez Czesława Michniewicza Grabara skomentował tak - jeśli nie ma mnie na liście, to znaczy, że nie jestem wystarczająco dobry. Końcowo jestem zadowolony z tego, co zrobiłem. Doznałem kontuzji i od momentu powrotu zrobiłem wszystko, co mogłem. Wygrałem trudną rywalizację w bramce Kopenhagi i dobrze sobie radziłem. Jeśli to nie wystarczyło, to jest jak jest - powiedział. Wypowiedź przytoczyła interia.pl

Grabara ma 23 lata. Pochodzi z Rudy Śląskiej. Występuje w duńskim klubie FC København.

Grę w piłkę rozpoczął w 2006 w amatorskim klubie Wawel Wirek, skąd w wieku 13 lat przeniósł się do Stadionu Śląskiego. Następnie w 2012 przeszedł do Ruchu Chorzów. Cztery lata później za kwotę 500 tys. euro został sprzedany do angielskiego klubu Liverpool, gdzie zadebiutował w sierpniu 2016, rozgrywając mecz w nowych barwach w rezerwach The Reds przeciwko Southampton.

Już wcześniej do 26-osobowej kadry na mistrzostwa świata zostali powołani z bramkarzy: Wojciech Szczęsny, który jest numerem jeden na tej pozycji w zespole narodowym, oraz Łukasz Skorupski.

Pierwszy mecz na mundialu polscy piłkarze rozegrają 22 listopada z Meksykiem. Później w fazie grupowej zmierzą się jeszcze z Arabią Saudyjską i Argentyną

 

Źródło: PAP/interia.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy