„Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki”. Sandra Meunier o uwięzionych reporterkach

O losie dwóch uwięzionych za wykonywanie swojej pracy białoruskich dziennikarek opowiada Sandra Meunier z TVP Info
Fot. Facebook/@Partyzanci

Przy współudziale dziennikarzy Telewizji Republika wydana została książka poświęcona białoruskim kolegom po fachu i ich zmaganiom z reżimem Alaksandra Łukaszenki. O losie dwóch uwięzionych za wykonywanie swojej pracy dziennikarek opowiada Sandra Meunier z TVP Info.

Wczoraj, w pierwszą rocznicę sfałszowanych wyborów prezydenckich na Białorusi, które wywołały trwające wiele tygodni protesty na terenie całego kraju, odbyła się premiera książki „Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki”. Cały dochód z jej sprzedaży trafi do głównych jej bohaterów- białoruskich żurnalistów, prześladowanych brutalnie przez reżim Alaksandra Łukaszenki.

Pozycja ta to historia 20 odważnych dziennikarzy, którzy wiele ryzykują w imię wolności słowa. W projekcie pro bono bierze udział 28 polskich publicystów, w tym dwoje pracowników Telewizji Republika - Monika Maciejewska oraz Adam Zawadzki.

O dwóch młodych dziennikarkach, uwięzionych przez białoruski reżim tylko za to, że rzetelnie wykonywały swój zawodowy obowiązek,  specjalnie dla portalu TV Republika opowiada Sandra Meunier z TVP Info.

Aby projekt mógł się rozwijać, potrzebna jest pomoc finansowa. Każda, nawet symboliczna kwota przekazana na zbiórkę to ogromne wsparcie.

 

zrzut_ekranu_20210810_o_12.33.11_670

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy