Parlament Węgier zagłosował za przyjęciem Finlandii do NATO
Parlament Węgier poparł w poniedziałkowym głosowaniu wniosek Finlandii o przystąpienie do NATO. Węgrzy odłożyli głosowanie nad wnioskiem Szwecji.
Akces Finlandii do Paktu Północnoatlantyckiego poparło 182 posłów, sześciu było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.
Głosowanie nad wnioskiem akcesyjnym Szwecji zostało odłożone na bliżej nieokreśloną przyszłość.
Poparcie dla wniosku fińskiego zapowiadały niemal wszystkie partie polityczne, zarówno rządząca koalicja Fidesz-KDNP, jak i opozycja. Jedynie skrajnie prawicowe ugrupowanie Ruch Naszej Ojczyzny (Mi Hazank) wypowiadało się przeciwko rozszerzeniu NATO.
Najnowsze
To ostatni moment. Wniosek o 800 plus do końca czerwca oznacza wypłatę z wyrównaniem
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Błaszczak stanął po stronie Nawrockiego. "Zwracam ukraiński order"
Trzaskowski wystawił chronionego sygnalistę. Mężczyzna został wyrzucony z pracy