Papież w Budapeszcie. Opowiadał wiernym o beatyfikacji w Warszawie

Artykuł
Papież zachęcał do inspirowania się nowymi błogosławionymi z Polski
Fot. PAP/EPA/LUCA ZENNARO

Przebywający w Budapeszcie papież Franciszek mówił w niedzielę na zakończenie mszy o warszawskiej beatyfikacji prymasa Polski kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. "Przykład nowych błogosławionych niech pobudza nas do przemieniania ciemności w światłość mocą miłości" - powiedział.

Zwracając się do wiernych przed modlitwą Anioł Pański papież podkreślił: "Dziś, niedaleko stąd, w Warszawie dokonuje się ogłaszanie błogosławionymi dwojga świadków Ewangelii: Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Elżbiety Czackiej, założycielki Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża".

"Dwie postaci, które z bliska poznały krzyż: Prymas Polski, aresztowany i internowany, zawsze był mężnym pasterzem według Serca Chrystusowego, heroldem wolności i godności człowieka; siostra Elżbieta, która w młodości straciła wzrok, poświęciła całe swoje życie pomocy niewidomym" - dodał papież.

Zaznaczył następnie: "Przykład nowych błogosławionych niech nas pobudza do przemieniania ciemności w światłość mocą miłości".

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy