Papież pomaga w walce z pandemią. „Pogotowie” dostarcza sprzęt i leki

Artykuł
Franciszek wysyła potrzebny sprzęt i leki, aby weprzeć zmagających się z pandemią
Fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

W czasie, gdy w Europie trwa kampania szczepień przeciwko COVID-19 „pogotowie” papieża pomaga potrzebującym dostarczając sprzęt i leki. Franciszek czyni to przez Urząd Dobroczynności Apostolskiej.

Kard. Konrad Krajewski poinformował, że w ostatnich dniach pomoc została wysłana m.in. do Brazylii, Kolumbii, Argentyny, Indii, Chile, Republiki Południowej Afryki, Boliwii, Syrii i Papui Nowej Gwinei.

- W ubiegłym tygodniu zakupiliśmy 40 respiratorów nowej generacji oraz inny sprzęt sanitarny, począwszy do masek aż po leki, za prawie 100 tys. euro, i poprzez pocztę dyplomatyczną w ciągu kilku dni jesteśmy w stanie dostarczyć cały ten sprzęt i leki do nuncjatur na całym świecie - przyznał kard. Krajewski.

- Tam nuncjusze rozdzielają to wszystko zgodnie z potrzebami dla najuboższych, także wspierając te szpitale, które nie mają innej pomocy, a służą przede wszystkim ubogim. Jest to więc taka nasza codzienna praca - dodał.

Kard. Konrad Krajewski wyjaśnił, że nie jest to wyjątkowa sytuacja.

- Jest wyjątkową o tyle, że w Europie nie mówimy już o lockdownie oraz o wielkich problemach z pandemią, ale bardziej o szczepieniach, natomiast tam sytuacja jest tragiczna, ponieważ umierają dziesiątki tysięcy ludzi i bardzo potrzebne są respiratory, które u nas w Europie nie są już zajęte. Można powiedzieć, że jesteśmy taką «karetką pogotowia Ojca Świętego - przyznał.

Źródło: niedziela

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy