Papież apeluje o pokój na Ukrainie
Papież Franciszek zaapelował o przerwanie przemocy, pokój i zgodę na Ukrainie. Apel wystosował podczas audiencji generalnej w Watykanie.
- Z niepokojem w sercu śledzę to, co w tych dniach dzieje się w Kijowie. Zapewniam naród ukraiński o mojej bliskości i modlę się za ofiary przemocy, za ich rodziny i za rannych - powiedział papież.
Następnie dodał: „Zachęcam wszystkie strony do przerwania wszelkich akcji przemocy i szukania zgody oraz pokoju w kraju”.
Słów Franciszka słuchało na placu Świętego Piotra ponad 20 tysięcy wiernych.
Ukraińskie ministerstwo zdrowia podało rano, że w trwających od wtorku starciach w Kijowie między antyrządowymi demonstrantami a siłami MSW śmierć poniosło 25 osób. Liczbę rannych szacuje się od kilkuset do 1000.
Najnowsze
Niezalezna.pl: Stare sprawy i „poszkodowany system”. Zaatakowani dziennikarze bez statusu pokrzywdzonych
Sakiewicz: odmawiają nam statusu pokrzywdzonych, boją się
342 000 zł rocznie dla żony Kierwińskiego?! UJAWNIAMY bezwzględny układ KO i PSL!