Papież Franciszek: Homoseksualiści nie mogą być przyjmowani do seminariów

K. Sz. 24-05-2018, 13:27
Artykuł
twitter@ojcieckramer

Na ostatnim spotkaniu z włoskimi biskupami Papież Franciszek poruszył temat homoseksualizmu w kościele. Zaznaczył, że jeśli istnieją wątpliwości co do kandydata, to lepiej, by go nie przyjmować do seminarium.

Portal Vatican Insider zaznacza, że słowa Ojca Świętego odzwierciedla opublikowany w 2016 roku dokument Kongregacji ds. Duchowieństwa „Ratio Fundamentalis”

„Gdy idzie o osoby o tendencjach homoseksualnych, które usiłują wstąpić do seminariów lub które podczas formacji odkrywają taką sytuację, w zgodzie z własnym nauczaniem Kościół, głęboko szanując osoby, których dotyczy ten problem, nie może przyjmować do seminarium ani do święceń osób, które praktykują homoseksualizm (…) Akty homoseksualne są określane jako grzechy ciężkie, wewnętrznie niemoralne i sprzeczne z prawem naturalnym. Jeśli kandydat uprawia homoseksualizm albo wykazuje głęboko zakorzenione tendencje homoseksualne, jego kierownik duchowy, a także spowiednik ma w sumieniu obowiązek odwieść go od ubiegania się o święcenia”– czytamy w watykańskim dokumencie

 

Źródło: lastampa.it, tvp.info

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy