Panzerfaust z II wojny światowej został znaleziony w Lubuskiem. Był częściowo odkopany

Artykuł
Ze względu na niebezpieczeństwo wybuchu miejsce zostało zabezpieczone do czasu przejęcia granatnika przez saperów
Fot. skwierzyna.szczecin.lasy.gov.pl/K. Sławiński

Strażnicy leśni z Nadleśnictwa Skwierzyna w Lubuskiem natknęli się w lesie na świeżo wykopany dołek, a w nim częściowo odkopany panzerfaust. To niemiecki granatnik z czasów II wojny światowej. Podejrzewają, że niewybuch został wykryty w trakcie nielegalnej eksploracji terenu z użyciem wykrywacza metalu.

Ze względu na wysokie niebezpieczeństwo wybuchu miejsce zostało zabezpieczone przez leśników i policję do czasu podjęcia niebezpiecznego przedmiotu przez saperów.

Strażnicy podejrzewają, że niewybuch z czasów II wojny światowej został wykryty w trakcie nielegalnej eksploracji terenu. Przypuszczalnie, znalazca, gdy tylko się zorientował, co odkopuje, zaprzestał działania i pośpiesznie opuścił miejsce.

Okolica, w której znaleziono skorodowany pocisk panzerfausta, jest popularnym punktem widokowym, lubianym przez mieszkańców Skwierzyny.

„Pełni dezaprobaty dla nieodpowiedzialnego i niebezpiecznego zachowania amatora skarbów przypominamy, aby pod żadnym pozorem nie zbliżać się i nie dotykać podejrzanie wyglądających metalowych przedmiotów. Najlepiej o znalezisku poinformować niezwłocznie odpowiednie służby” – zaapelował Maciej Hałuszczak z Nadleśnictwa Skwierzyna

Panzerfaust to jednorazowy, bezodrzutowy granatnik przeciwpancerny, którego powszechnie używali żołnierze III Rzeszy.

4_670_28

(Fot. skwierzyna.szczecin.lasy.gov.pl/K. Sławiński)

Źródło: PAP/RMF, skwierzyna.szczecin.lasy.gov.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy