Państwo Islamskie: Sprawcy ataku na "Charlie Hebdo" to bohaterowie

Artykuł
VOA NEWS/DOMENA PUBLICZNA

Państwo Islamskie (IS) pochwaliło środowy atak terrorystyczny w Paryżu na siedzibę satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo", nazywając sprawców zamachu "bohaterskimi dżihadystami" – podała grupa monitorująca działalność islamistów w internecie.

Pochwała ukazała się w codziennym biuletynie IS publikowanym w formie dźwiękowej na portalach społecznościowych – podała grupa SITE.

– Zaczynamy nasz biuletyn wiadomością z Francji. Bohaterscy dżihadyści, przy wsparciu naszego Pana, (proroka) Mahometa, niech Allah go błogosławi, zabili 12 dziennikarzy, którzy pracowali dla francuskiego tygodnika "Charlie Hebdo" – głosi biuletyn IS.

Francuski tygodnik wielokrotnie zamieszczał karykatury proroka Mahometa, co zdaniem wielu muzułmanów jest bluźnierstwem i obrazą islamu.

Francuskie siły bezpieczeństwa trzeci dzień z rzędu ścigają braci, Cherifa i Saida Kouachi, podejrzanych o dokonanie masakry w redakcji "Charlie Hebdo". Obława koncentruje się w lasach i wioskach regionu Pikardia, ok. 80 km na północ od Paryża.

Po ataku w siedzibie "Charlie Hebdo", w którym w środę zginęło 12 osób, w tym znani rysownicy i dwaj policjanci, zatrzymano dziewięciu ludzi. Wśród nich był 18-letni Mourad Hamyd, zidentyfikowany jako jeden z trzech sprawców, który w nocy ze środy na czwartek oddał się w ręce policji; twierdzi, że jest niewinny.


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Amerykańskie media: Al-Kaida szkoliła terrorystę z Paryża

Źródło: pap, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy