Panika na pogrzebie prezydenta Tanzanii. 45 osób zadeptanych

45 osób zginęło w wyniku zadeptania, gdy podczas uroczystości pożegnalnych prezydenta Tanzanii Johna Magufulego w Dar es Salaam w ubiegłym tygodniu wybuchła panika – poinformowała policja.
Do tragedii doszło, kiedy tysiące opłakujących odejście przywódcy zaczęło napierać na wejście na stadion Uhuru, gdzie można było złożyć hołd. – Wiele osób chciało się dostać na stadion, a część z nich była bardzo niecierpliwa i zaczęła wymuszać pierwszeństwo, co wywołało panikę w tłumie. Zginęło 45 osób – powiedział AFP komisarz regionalnej policji Lazaro Mambosasa.
Sights at the funeral of President #Magufuli of #Tanzania‼️
— ???????? ZANU PF PATRIOTS ???????? (@zanupf_patriots) March 22, 2021
He was loved contrary to the noise we hear from cashvists. pic.twitter.com/C6gockb5gv
Jak dodał, kilkadziesiąt osób zostało rannych i trafiło do szpitala, ale większość z nich już z niego wyszła.
Zanim 26 marca pochowano Magufulego w wiosce jego przodków Chato, obwożono jego ciało po największych miastach Tanzanii, czyli Dar es Salaam, Dodomie, Zanzibarze, Mwanzie i Geicie. Dziesiątki tysięcy osób przychodziły pożegnać prezydenta.
John Magufuli zmarł 17 marca w wieku 61 lat. Jako oficjalną przyczynę jego śmierci podano problemy z sercem. Od 27 lutego nie pokazywał się publicznie, a media podawały, że leży w szpitalu w Nairobi, gdzie jest podłączony do respiratora i choruje na Covid-19. Jego chorobie zaprzeczyli wysokiej rangi politycy rządowi.
#Tanzania police confirms that 45 people were killed in a stampede during the second day of public viewing of former President John Pombe Magufuli's body in Dar es Salaam on March 21. Another 37 other mourners were also injured
— The Observer (@observerug) March 30, 2021
???? CCM pic.twitter.com/lz6MVUdvSc
Magufuli, sceptycznie nastawiony do pandemii, był krytykowany za sposób, w jaki radzi sobie z koronawirusem w Tanzanii – ani razu nie wprowadzono w tym kraju kwarantanny, a w zamian władze zalecały poleganie na sile modlitwy, tradycyjnych metodach leczenia, takich jak inhalacje parą wodną.
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
Najnowsze

Fani bez szans na koncert Billie Eilish! Bilety zniknęły, influencerzy dostali VIP-y za darmo

Policja w akcji pod biedronką. I my mamy czuć się bezpiecznie? [WIDEO] [KOMENTARZE]

Republika Tajnych Służb. Operacja zniszczyć Karola Nawrockiego!
