Pakistan: zamordowano dwie kobiety, które odmówiły przejścia na islam

Artykuł
Pakistanki osierociły sześcioro dzieci
Twitter/ThnkIsrael

Dwie rodzone siostry, 28-letnia Sajida i 26-letnia Abida, zostały porwane, zgwałcone i zamordowane. Ich okaleczone ciała znaleziono w ściekach kanalizacyjnych. Zginęły, ponieważ odrzuciły propozycje swoich zwierzchników do przejścia na islam.

Kobiety pochodziły z bardzo ubogiej rodziny. Na co dzień obie pracowały w fabryce leków w Lahaurze. Od dłuższego czasu skarżyły się pracodawcy na nagabywane. Prześladowcami był właściciel fabryki Mohammad Maeem i jeden z kierowników Mohammad Imtiaz.

Okoliczności

Sajida i Abida do pracy wyszły 26 listopada. Potem słuch po nich zaginął. Ich zmaltretowane ciała odnaleziono porzucone w ściekach, dopiero 7 grudnia. 

Obie kobiety były mężatkami i miały dzieci. Mąż starszej z nich mówi wprost: zginęły, ponieważ były ubogimi chrześcijankami. 

Właściciel fabryki został zatrzymany i przyznał się do zbrodni, opuścił jednak areszt za kaucją. Drugi z mężczyzn jest wciąż poszukiwany.

Zapewnienie o zachowaniu sprawiedliwości

Premier Pendżabu zapowiedział wprawdzie, że oprawcy odpowiedzą za popełnione zbrodnie i nakazał policji informowanie go o przebiegu śledztwa. Obrońcy praw człowieka w tym muzułmańskim kraju obawiają się jednak, że cała sprawa ucichnie. Dowodzą tego inne historie chrześcijańskich kobiet. Zamożni muzułmanie porywali, gwałcili i mordowali już wcześniej. Niestety, w Pakistanie pieniądze i religia wciąż gwarantują im bezkarność.

- Moja żona wraz z siostrą wielokrotnie odrzucały ich zaloty i proponowane wielkie pieniądze mówiąc, że mają rodziny, dzieci i są szczęśliwe, nie chciały też przejść na islam. Niestety to nie wystarczyło – mówi Mushtaq Masih, mąż jednej z kobiet.

Kobiety osierociły w sumie sześcioro dzieci.

 

 

Źródło: aleteia.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy