PZPN zapłaciło za prywatny proces prezesa? Sprawa z dziennikarzem „Gazety Polskiej”

Artykuł
Fot. Flickr/ Piotr Drabik

Za obsługę prawną procesu, który wytoczył dziennikarzowi Piotrowi Nisztorowi z prywatnego powództwa, płaciła piłkarska federacja. Gaża przekroczyła 380 tysięcy złotych.

Mecenas był proszony o komentarz przez Adama Godlewskiego. Odpisał, że, „Uprzejmie informuję, że nie reprezentowałem Pana Zbigniewa Bońka w procesie o ochronę dóbr osobistych, jaki wytoczył on przeciwko Panu Piotrowi Nisztorowi i „Gazecie Polskiej”. Informację, o której mowa w zdaniu poprzednim, może Pan zweryfikować, przeglądając akta postępowania w wymienionej w zdaniu poprzednim sprawie.”

Po niemal dwóch dobach, i – zapewne – konsultacjach w szerszym gronie, mecenas zdobył się na bardziej konkretną odpowiedź. Wojcieszak napisał:

„Kancelaria LSW (Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy – przyp. AG), jako posiadająca unikalne i wyróżniające się na rynku doświadczenie i praktykę w prowadzeniu postępowań cywilnych o ochronę dóbr osobistych, była podwykonawcą spółki Wojcieszak, Basiński i Wspólnicy Kancelaria Adwokacka sp. k., w zakresie reprezentowania Pana Zbigniewa Bońka w postępowaniu przeciwko Piotrowi Nisztorowi i Gazecie Polskiej.

Pan Zbigniew Boniek udzielił, w następstwie dalszego zlecenia udzielonego przez nas Kancelarii LSW (Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy – przyp. AG) pełnomocnictwa bezpośrednio na jej rzecz. W efekcie WB Kancelaria, jak już wspomniałem nie reprezentowała przez sądem interesów Pana Zbigniewa Bońka.”

Sąd Okręgowy w Warszawie w lipcu 2021 r. wydał wyrok w procesie, który dziennikarzowi „Gazety Polskiej”, Piotrowi Nisztorowi, wytoczył prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

O wyroku wydanym przez sędziego Rafała Wagnera poinformował Piotr Nisztor. Sąd, jak relacjonuje dziennikarz, nakazał mu przeprosić Zbigniewa Bońka za „sugestie dot. jego związków z SB i bycia przez niego gwarantem PRL-owskiego układu”. Jednocześnie sąd orzekł, że wątki w publikacjach Nisztora dotyczące m.in. Mikrotelu, firmy prowadzonej przez brata prezesa PZPN, nie naruszają dóbr osobistych Bońka.

 

Źródło: polskatimes.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy