PSG wygrywa w ostatnich minutach. Koszmarny występ Messiego

Messi nie strzelił jeszcze w Ligue 1 gola. Przemysław Frankowski już 3

Paris Saint Germain pokonali broniącą tytułu mistrza Francji drużynę LOSC Lille 2:1 w 12. kolejce Ligue 1. Gole dla Paryżan zdobyli Marquinhos oraz Angel Di Maria. Dla drużyny Lille trafił Jonathan David. Trzy punkty zdobyte rzutem na taśmę nie były jednak na ustach kibiców PSG, ale tragiczna forma Lionela Messiego.

34-letni Messi został zmieniony w przerwie spotkania. Według jednych obserwatorów zmiana wynikała z problemu zdrowotnego, który dolegał Messiemu przed spotkaniem. Tym problemem miał być kontuzjowany mięsień. Drudzy sądzą, że zmiana jednego z najlepszych piłkarzy na świecie, może wynikać z tego, że w piątkowy wieczór, Messiemu udały się tylko 2 dryblingi na ponad 30 prób, a jego dwa strzały były zablokowane, albo niecelne.

PSG przegrywało do przerwy po golu Kanadyjczyka Davida. Końcówka należała jednak do Angela Di Marii. Rodak Messiego w 78. minucie asystował przy golu Marquinhosa, a w 88. minucie sam Di Maria pokonał Ivo Grbicia.

Po 12. kolejkach Ligue 1 PSG jest liderem tabeli i ma 10 punktów przewagi nad RC Lens, w którego barwach występuje Przemysław Frankowski. Lens ma jednak jeden mecz zaległy. Lille jest na odległym 11. miejscu, mając do lidera stratę aż 16 pkt.

Źródło: polskieradio24.pl