PKP Intercity: koniec taryfy ulgowej. Uchodźcy nie pojadą już za darmo

Artykuł
Telewizja Republika

Polskie Koleje Państwowe nie przedłużą zasad wydawania darmowych biletów dla uchodźców. Oznacza to, że będą one obowiązywać do 30 czerwca. Od 1 lipca obywatele Ukrainy będą podróżowali na takich samych zasadach, jak inni.

Jak przypomina PKP Intercity, do 30 czerwca uprawnieni obywatele Ukrainy mogą podróżować bezpłatnie tylko w relacjach od i do miast położonych przy naszej wschodniej granicy, tj. Chełma, Dorohuska, Lublina, Hrubieszowa, Przemyśla Zagórza, Jarosławia i Rzeszowa. Dotyczy to dzieci i młodzieży do lat 18, kobiet (bez względu na wiek), mężczyzn powyżej 60. roku życia oraz osób z niepełnosprawnością lub ograniczonej sprawności ruchowej.

Jak twierdzi przewoźnik, mimo „dużego zaangażowania w pomoc uchodźcom z Ukrainy, jednocześnie PKP Intercity realizowało swoje pierwotne zadania, czyli codzienne przewozy tysięcy Polaków”. Przypomniał też, że jako pierwszy przewoźnik kolejowy wprowadził bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy w 2. klasie pociągów kategorii ekonomicznych TLK i IC 26 lutego. 

„Do ostatnich dni czerwca z przewozów PKP Intercity skorzystało ponad 2,3 mln obywateli Ukrainy” - poinformowała spółka. W pierwszych pięciu miesiącach tego roku z usług przewoźnika skorzystało ponad 20 mln osób. „W ostatnią niedzielę, 19 czerwca, przewieziono najwięcej pasażerów w ponad 20-letniej historii PKP Intercity” – dodała spółka PKP IC w komunikacie.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy