Przejdź do treści
11:39 Europosłowie PiS: za drożyznę świąt odpowiedzialny jest Tusk i Domański
11:28 Australia: Minutą ciszy uczczono ofiary ataku terrorystycznego na plaży Bondi w Sydney
09:58 Stalowa Wola: Dogaszanie pożaru hali; od piątku nie udało się całkowicie zagasić ognia
09:54 Kraków: Żywa szopka przy Bazylice Franciszkanów 25 i 26 grudnia
08:48 USA: Pierwsza kobieta poruszająca się na wózku inwalidzkim odbyła podróż w kosmos
08:07 Świat: Komitety olimpijskie krajów bałtyckich przeciwne stanowisku MKOl ws. Rosjan i Białorusinów
07:09 RPA: Dziewięć osób zginęło w strzelaninie w pobliżu Johannesburga
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

PKN ORLEN podpisał długoterminowy kontrakt na gaz LNG z Amerykanami [wideo]

Źródło: Telewizja Republika

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek i szef amerykańskiej Sempra Infrastructure Dan Brouillette podpisali długoterminowy kontrakt na dostawy LNG. Dotyczy dostawy 1 mln ton gazu skroplonego z USA rocznie przez 20 lat od 2027 r. Gaz ma pochodzić z terminala Port Arthur w Teksasie.

Wzmacniamy bezpieczeństwo energetyczne Polski nie tylko poprzez wielkie inwestycje w odnawialne źródła energii, ale też uniezależnianie się od rosyjskich surowców. Podpisaliśmy długoterminową umowę z @SempraInfra, na mocy której sprowadzimy 20 mln ton skroplonego gazu LNG z USA pic.twitter.com/ZTWs05exyM

— Daniel Obajtek (@DanielObajtek) January 25, 2023

"Nie możemy być naiwni w zakresie polityki zakupów węglowodorów", podkreślił Obajtek, zaznaczając, że kontrakt jest ważny z punktu widzenia bezpieczeństwa. To też ważny dzień dla wszystkich gospodarek w regionie, dodał.

#NaŻywo | @DanielObajtek (@PKN_ORLEN):Mamy zawarte umowy z firmami ze Stanów Zjednoczonych, ale również współpracujemy w zakresie dostaw ropy i produktów. Dziś podpisujemy umowę z firmą, która jest istotnym graczem na rynku amerykańskim w zakresie LNG.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) January 25, 2023

„Cieszę się, że mogę tutaj być z powodu tej ważnej okazji – że Sempra i PKN Orlen, dwie ważne marki, współpracują razem w ważnej branży”, powiedział ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński.

„Pracujemy nad wieloma projektami w zakresie energetyki. To jest specjalny filar przyjaźni polsko-amerykańskiej”, dodał.

Podziękował prezesowi PKN Orlen Danielowi Obajtkowi za współpracę z amerykańskimi firmami w zakresie energetyki. Przypomniał, że obejmuje ona nie tylko gaz, ale także małe reaktory jądrowe.

"To Polska była liderem inicjatywy Trójmorza, to Polska prosiła o współpracę transatlantycką, to Polska zaczęła desynchronizację sieci energetycznej od Rosji, po to by tworzyć pozycję lidera w sektorze atomowym, a także pracuje nad regazyfikacją w tej części Europy", powiedział szef amerykańskiej firmy Sempra Infrastructure Dan Brouillette.

🎥 Transmisja live: długoterminowe partnerstwo Grupy ORLEN dotyczące dostaw surowców do Polski https://t.co/s6Wnw1QaNU

— ORLEN (@PKN_ORLEN) January 25, 2023






PAP

Wiadomości

Służby ujawniają prywatne informacje. Państwo traci wiarygodność

Marcin Warchoł: wstrzymanie finansowania wsparcia dla ofiar przemocy to moralne dno i przestępstwo

Krupka o służbie zdrowia: za PiS pieniądze były, teraz ich brakuje

SPRAWDŹ TO!

Tusk zapewniał, że to "koniec drożyzny". Jak jest naprawdę?

Żurek świadomie przyjął bilet w jedną stronę

Już niedługo zostanie otwarta żywa szopka przy Bazylice Franciszkanów

Niemcy mają serdecznie dosyć masowej migracji. Wyniki tego sondażu są miażdżące

Seria wypadków na A4. UWAGA kierowcy, występują poważne utrudnienia w ruchu

Pierwsza kobieta na wózku inwalidzkim odbyła lot w kosmos

Zmasowany atak Rosjan na Odessę. Turcy nagrali moment nalotu WIDEO

Światowa akcja widzów Republiki! Publikujemy Wasze filmiki! [SZCZEGÓŁY]

Pożyczka na Ukrainę zabezpieczona rosyjskimi aktywami? Bosak rozbiera na części manipulacje Tuska

Setki ewakuowanych, jedna ofiara po ulewnych deszczach na zachodzie USA

Tak działa dyskredytacja polskich polityków na przykładzie prezydenta Nawrockiego. Niemiecka robota

Są ofiary i ranni po strzelaninie w pobliżu Johannesburga!

Najnowsze

Służby ujawniają prywatne informacje. Państwo traci wiarygodność

Żurek świadomie przyjął bilet w jedną stronę

Już niedługo zostanie otwarta żywa szopka przy Bazylice Franciszkanów

Niemcy mają serdecznie dosyć masowej migracji. Wyniki tego sondażu są miażdżące

Seria wypadków na A4. UWAGA kierowcy, występują poważne utrudnienia w ruchu

Marcin Warchoł: wstrzymanie finansowania wsparcia dla ofiar przemocy to moralne dno i przestępstwo

Krupka o służbie zdrowia: za PiS pieniądze były, teraz ich brakuje

SPRAWDŹ TO!

Tusk zapewniał, że to "koniec drożyzny". Jak jest naprawdę?