PGE, Grupa Tauron i Enea razem? Dąbrowski w PR1: nie jest to zły pomysł

Artykuł
Telewizja Republika

Połączenie PGE, Grupy Tauron i Grupy Enea to bardzo dobry pomysł, ocenił w Programie 1 Polskiego Radia prezes PGE Wojciech Dąbrowski. Dodał, że w konsekwencji powstałaby w przyszłości firma łącząca dystrybucję, odnawialne źródła energii i ciepłownictwo. Potrzeba do tego akceptacji rządu i strony społecznej, zaznaczył.

"Nie jest to zły pomysł, aby w konsekwencji kiedyś powstała firma, która połączy te wszystkie obszary działalności, czyli dystrybucję, odnawialne źródła energii(OZE) i ciepłownictwo i powstanie jedna, duża, silna firma w przyszłości. Uważam, że jest to bardzo dobry pomysł, w sumie tak naprawdę naturalny. Musi on zyskać akceptacje rządu, a także strony społecznej. Nie zapominajmy o tym, że firmy to ludzie. Dochodzą takie sygnały, że jest zrozumienie, że jest to kwestia naturalna w przyszłości, by one ze sobą ściśle współpracowały", stwierdził Dąbrowski.

Dodał, że te spółki skarbu państwa współpracują ze sobą i nie zakłada, żeby miały pomiędzy sobą konkurować.

"Pamiętajmy, że na końcu mamy jednego właściciela - polskie społeczeństwo, w imieniu, którego tymi spółkami zarządza polski rząd", zaznaczył prezes PGE.

Grupa Kapitałowa PGE podaje, że jest największym w Polsce przedsiębiorstwem sektora elektroenergetycznego pod względem przychodów i generowanego zysku. Dzięki połączeniu własnych zasobów paliwa i wytwarzania energii oraz posiadaniu sieci dystrybucyjnych dostarcza energię elektryczną do ponad pięciu milionów klientów.

Źródło: PAP/PR1

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy