Owsiak zaprasza TV Republika na kontrolę finansową. "Wszystkie wydatki fundacji są prawidłowe"

Artykuł
Jerzy Owsiak
Telewizja Republika

"Brakuje słów, którymi mógłbym opisać szaloną kampanię nienawiści, która od kilku tygodni toczy się w prawicowych mediach, a podsycana jest przez polityków PiS, skierowaną przeciwko mnie, mojej żonie, oraz fundacji" - napisał w oświadczeniu Jerzy Owsiak.

W oświadczeniu Owsiak odniósł się do zarzutów, które od jakiegoś czasu formułowane są pod zarzutem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz bezpośrednio wobec niego.

Przypomniał, że fundację prowadzi jako wolontariusz i podkreślił, że jego życie prywatne "nie opływa w nadmierne i wyjątkowe dostatki".

"22 lata historii fundacji dzieją się na tle 30 lat mojej bardzo intensywnej pracy zawodowej. Jej treść to wieloletnia moja współpraca z Telewizją Polską, z Polskim Radiem, z TVN oraz Canal+" - przypomniał Owsiak. Dodał, że prowadzi również wykłady, angażują go duże firmy.

"Ten komfort pozwala mi „nie zdychać” dla kasy, tylko pracować tyle, aby praca była przyjemnością i pozwalała mi także oddawać całe swoje siły dla WOŚP" - zaznaczył.

W oświadczeniu poinformował, że mieszka w 115-metrowym mieszkaniu, które zostało kupione na kredyt. Podkreślił, że płace w Fundacji WOŚP regulowane są możliwościami. Uznał, że porównywanie najniższej średniej płacy w Polsce do zarobków specjalisty w dziedzinie księgowości czy osoby odpowiedzialnej za zakup sprzętu medycznego "jest idiotyzmem".

Ataki na fundację uznał ze grę wyborczą. "Proszę sobie przypomnieć, co już rok temu mówili niektórzy politycy PiS o naszych działaniach, dyskredytując je na każdym kroku. Jako politycy nie wpłynęli w żaden sposób na poprawę stanu medycyny dziecięcej czy geriatrii w Polsce. Za to my robimy swoje (...)" - napisał Owsiak.

"Ja, Jerzy Owsiak, niniejszym oświadczam, że wszystkie wydatki fundacji są prawidłowe i nigdy i w żaden sposób nie miałem osobistego udziału w nieprawidłowym pozyskiwaniu jakichkolwiek pieniędzy z fundacji. Oświadczam także, że jako Prezes Zarządu Fundacji WOŚP jestem gotów do natychmiastowej kontroli finansowej, skarbowej czy jakiejkolwiek innej, dokonanej przez powołane do tego urzędy państwowe" - napisał szef WOŚP, dodając, że zaprasza także do wspólnej kontroli Fundację Lux Veritatis, właścicieli Telewizji Republika, "Gazety Polskiej Codziennie" czy Fundację Caritas.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy