Owsiak: Mamy do czynienia z „chamówą” blogerów, którzy chcą komuś przyłożyć

Artykuł

Podczas Blog Forum Gdańsk szef WOŚP Jerzy Owsiak mówił między innymi o polskiej blogosferze i chamstwie w internecie. — Internet tak się rozwinął, że teraz mamy kłopocik w postaci chamówy — stwierdził.

Szef WOŚP odniósł się do sprawy blogera Matki Kurki, który kilka miesięcy temu nazwał Owsiaka „królem żebraków i łgarzy”. Bloger zarzucał mu też, że nie rozliczył się z pieniędzy zebranych przez fundację.

— Mówisz nieprawdę, mówisz zło i pójdziemy z tym do sądu. Bo nie można w kółko mówić, że to źle wydane pieniądze, że sprzęt to spad z jakichś firm. Nie można obrażać 120 tys. ludzi zbierających pieniądze — mówił w Gdańsku Owsiak.

Jednak jak stwierdził: "Blogi trafiają do wszystkich. To się tak rozwinęło, że teraz mamy kłopocik w postaci chamówy. To coś nieprawdopodobnego". Zaznaczał, że nie chodzi o anonimowych użytkowników internetu, ale o „chamówę podpisaną, chamówę blogerów, którzy chcą komuś przyłożyć”.

— Ja też nie jestem wolny od jadowitości, ale staram się to ograniczać — dodał.

Owsiak oświadczył, że ceni z pozoru banalne blogi, które „mówią o konkretach”.

— Jeżeli przy krojeniu makaronu wspomnisz, że Społem też ma tęczę i nikt jej nie pali, to takie blogi mi się podobają — mówił. 

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

 

mk, mg, tokfm.pl, fot. Flickr.com/Sławek/CC

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy