Otylia Jędrzejczak nowym prezesem PZP. „Będziemy pracować nad odbudową wizerunku tego związku”

Artykuł
Otylia Jędrzejczak została nowym prezesem PZP. To szansa na powrót dominacji naszych pływaków
Fot:Twitter/Otylia Jędrzejczak

Legendarna Polska pływaczka Otylia Jędrzejczak została w poniedziałek nowym prezesem Polskiego Związku Pływackiego. W wyborach nie miała sobie równych. Pokonała konkurenta 77:25.

Tym konkurentem był Jacek Śmigielski. Jędrzejczak po zwycięstwie powiedziała: - Jestem dumna, że delegaci mi zaufali i będę mogła pracować na rzecz polskiego pływania. To oczywiście trudne zadanie, nikt nie mówił, że będzie łatwe - powiedziała Otylia Jędrzejczak.

Polska mistrzyni olimpijska z Aten i trzykrotna medalistka zastąpiła na stanowisku prezesa PZP skompromitowanego Pawła Słomińskiego, który przez zaniechanie spowodował, że sześcioro polskich pływaków nie mogło wystartować podczas Igrzysk w Tokio.

- Będziemy pracować nad odbudową wizerunku PZP. Trzeba też zbudować sztab szkoleniowy. Liczę tu na wsparcie środowiska, bo to niezwykle istotne, żebyśmy zrobili to wspólnie - oceniła nowa prezes związku.

- Trzeba podjąć działania, których dotąd nie było. Chodzi o budowanie wizerunku, współpracę z mediami, upowszechnienie tej dyscypliny sportu. Trzeba pochylić się nad najlepszymi rozwiązaniami dla polskiego pływania - podsumowała nowa prezes.

Z gratulacjami na Twitterze pospieszył Minister Piotr Gliński.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy