Otwarto obwodnicę Książa Wielkiego. Adamczyk: Polacy zasługują na bezpieczne i komfortowe drogi, także te gminne i powiatowe

Artykuł
J. Kaczmarczyk/PAP

Obwodnicę Książa Wielkiego, prowadzącą od Zygmuntowa z ominięciem Wielkiej Wsi do drogi krajowej nr 7 uroczyście otwarto w poniedziałek. Inwestycję o wartości prawie 3,5 mln zł zrealizowano dzięki środkom z Unii Europejskiej.

Obecny na uroczystości minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zaznaczył, że budowa drogi stała się możliwa dzięki dobrej współpracy i zaangażowaniu samorządu gminnego, powiatowego, a także wojewódzkiego, który wsparł inwestycję dotacją z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

„Polacy zasługują na bezpieczne, przewidywalne i komfortowe drogi, nie tylko te główne – krajowe, ale też drogi gminne i powiatowe” – mówił Adamczyk. „Samorządy dobrze wykorzystują środki na ten cel” - ocenił.

Trasa o długości ponad 1,8 km, skróci drogę kierowcom, ale przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo przechodniom, bo stara droga prowadząca przez Wielką Wieś była wąska i kręta, a także przebiegała obok szkoły i przedszkola. W przyszłości obwodnica będzie wykorzystywana do prowadzenia ruchu z powstającej drogi ekspresowej S7.

Inwestycję zrealizowało starostwo powiatowe w Miechowie w ramach przebudowy dróg powiatowych biegnących od Moczydła przez Krzeszówkę, Książ Mały i Zygmuntów. Budowa obwodnicy kosztowała blisko 3,5 mln zł, z czego 1,9 mln zł stanowiło dofinansowanie unijne.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy