Oszukała tysiące Polaków. Wyłudziła nawet milion złotych

Artykuł
Policjanci przeszukali jej miejsce pobytu oraz kilka leasingowanych przez nią aut
Fot. Policja

Łódzcy policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem cyberprzestępczości zatrzymali 30-latkę podejrzaną o oszustwa internetowe. Wykorzystywała cudze rachunki bankowe w celu przyjęcia i ukrycia pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Grozi jej więzienie.

30-letnia mieszkanka Łodzi w okresie od maja 2020 do stycznia 2022 roku , zakładając w sieci fałszywe sklepy, doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem kilka tysięcy osób z terenu całego kraju, wyłudzając kwotę nawet miliona złotych. Wykorzystywała też cudze rachunki bankowe w celu przyjęcia i ukrycia pieniędzy pochodzących z przestępstwa.

Na portalach aukcyjnych dawała ogłoszenia oferujące do sprzedaży głównie telefony i konsole do gier, których nie miała. Generowała etykiety przewozowe i wysyłała puste koperty jedynie ze ścinkami papieru. Potwierdzenie w systemie odbioru powodowało niestety przelanie środków wpłaconych przez kupującego na rachunek wskazany przez oszustkę.

Zainteresowanym polecała założenie rachunków bankowych i przesłanie danych niezbędnych do korzystania z nich. Wykorzystywała ponad 100 kont w celu przyjęcia i ukrycia wyłudzonych przy sprzedaży pieniędzy.

Oszustka usłyszała zarzuty dotyczące wstępnie 20 pokrzywdzonych, od których wyłudziła 48 tysięcy zł. Trwa ustalanie i docieranie do wszystkich ofiar. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy