Ostra wymiana ciosów w „Politycznym Espresso.” W tle spór o prezesa NBP [wideo]

Artykuł
canva.com/Telewizja Republika

Sejmowe głosowanie nad wyborem Adama Glapińskiego na kolejną kadencję na stanowisku prezesa NBP rozgrzało emocje w porannym programie Telewizji Republika. – Jeżeli nie macie merytorycznych zastrzeżeń, to poprzyjcie prezesa Glapińskiego – apelował poseł PiS Piotr Kaleta do przedstawicielki opozycji, Urszuli Nowogórskiej z Koalicji Polskiej-PSL.

- Nie mam zastrzeżeń do jego kompetencji merytorycznych, ale prezes Glapiński nie ma dobrych notowań w społeczeństwie – oświadczyła posłanka opozycji. - My jasno wypowiadaliśmy się negatywnie o działaniach prezesa NBP. Trzeba więc wyciszać emocje… - przekonywała.

- Jeżeli nie ma Pani poseł zastrzeżeń merytorycznych, to trzeba zagłosować za kandydaturą prezesa Glapińskiego. Bo jeżeli nie ma uwag merytorycznych, to wynika, że wybór szefa NBP jest kwestią typowo polityczną – ripostował poseł pratii rządzącej.

- Rezerwy, które ma NBP trzeba wykorzystać, aby pomoc Polakom. Jest bowiem teraz trudny czas i obywatele muszą czuć się bezpiecznie – podkreślała parlamentarzystka KO-PSL.

- Prezes NBP ma dbać o pieniądze, o rezerwy finansowe, również te w złocie – wyjaśniał Kaleta. - Nie wiadomo w jakiej sytuacji się znajdziemy za chwilę. Mamy rezerwy, ale one są przeznaczone na tzw. czarną godzinę. Jednak nie wiemy, czy ona już jest, czy ta czarna godzina dopiero nadejdzie – dodał przedstawiciel PiS.

- Zarzucacie, że prezes Glapiński pojawił się na naszym posiedzeniu klubu parlamentarnego PiS. Zaproście go też do siebie, na pewno przyjedzie i porozmawia. Dziś nie ma nikogo, kto podjąłby poważną dyskusję z szefem NBP. Powtarzam więc, jak nie macie merytorycznych zastrzeżeń do prezesa Glapińskiego, to go poprzyjcie – zaapelował Piotr Kaleta.

Cały program do zobaczenia w oknie poniżej. Polecamy.

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy