Ostatnie pożegnanie zamordowanego żołnierza. „Wspólnie uczcijmy Jego pamięć”

portal tvrepublika.pl/za 12-06-2024, 09:40
Artykuł
fot. 1 Warszawska Brygada Pancerna

Dziś o godz. 12:00 w miejscowości Nowy Lubiel odbędzie się uroczyste pożegnanie żołnierza zmarłego wskutek agresywnego ataku migranta na granicy polsko-białoruskiej - śp. Mateusz Sitka. Wojsko w imieniu rodziny przekazało prośbę o uszanowanie niezwykle trudnego dla niej czasu, nie nachodzenie rodziny w miejscu zamieszkania, nieobecność i niedokumentowanie czuwania oraz ceremonii pogrzebowej.

"12 czerwca o godz. 11. odbędzie się pogrzeb śp. sierż. Mateusza Sitka, który zginął, chroniąc granicy Naszej Ojczyzny. Wspólnie uczcijmy Jego pamięć. Jutro o godz. 12. niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów, na znak czci dla Mateusza i solidarności wszystkich służb mundurowych dbających o bezpieczeństwo polskiej granicy", poinformowała w mediach społecznościowych Policja i Straż Pożarna.

Żołnierz został raniony nożem 28 maja. Wojskowego zaatakował na odcinku granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych (woj. podlaskie) jeden z bandytów, którzy w grupie próbowali sforsować stalową zaporę. Gdy żołnierz, używając tarczy ochronnej blokował wyłom w stalowej zaporze na granicy, sprawca - po przełożeniu ręki przez płot - ugodził go nożem w klatkę piersiową. W stronę rannego i udzielającej mu pomocy funkcjonariuszki Straży Granicznej rzucano gałęzie i kamienie.

Źródło: portal tvrepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy