"Ośmiogwiazdowcy" chcieli skompromitować protestujących rolników. Stworzyli fake news o zablokowaniu karetki pogotowia

Portal TV Republika, wch 23-02-2024, 19:45
Artykuł
canva.com

To już kolejny przykład kłamstw spod znaku "ośmiu gwiazd". Jak podaje Niezalezna.pl: "Na rolników w ostatnich dniach wylała się fala krytyki z powodu materiału opublikowanego na profilu „Mirkowy” na platformie X. Miało z niego wynikać, że protestujący zablokowali przejazd karetki, niektórzy nawet spekulowali, że doszło do śmierci pacjenta. Później wszystko zostało zdementowane przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Profil, który jest źródłem dezinformacji, wcześniej skupiał się na nawoływaniu do bojkotu Telewizji Republika i hejcie wobec polityków PiS".

„Rolnicy blokują przejazd karetce pogotowia tłumacząc się, że „była informacja które drogi będą zablokowane” – czytamy na profilu. Materiał wywołał wielkie oburzenie, choć na dalszej części nagrania widać, że rolnicy bez problemu przepuścili karetkę. Kłamstwo o zablokowaniu karetki zyskało ogromne zasięgi w mediach społecznościowych.

"Na profilu „Mirkowy” można znaleźć treści krytyczne m.in. wobec Konfederacji, a także liczne pochwały dla firm wycofujących reklamy z Telewizji Republika i nawoływania do jej bojkotu. Często udostępnianie były też materiały z hejterskiego profilu „Osiem Gwiazd”. Na profilu w skandaliczny sposób wyśmiewano również m.in. Przemysława Czarnka oraz Mariusza Kamińskiego", podaje Niezalezna.pl

Przypomnijmy na koniec, że Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie zdementowała doniesienia o blokadzie karetki.

„W odpowiedzi do sytuacji na S11, informuję, że karetka, która napotkała na wiadukcie strajk rolników w dniu 20.02.2024 r. przejechała drogą wskazaną przez osoby protestujące (korytarzem przejazdowym). Przejazd ten nie wpłynął na czas dojazdu do szpitala oraz stan pacjenta” – poinformowała WSPR. W komunikacie dodano także, że zespoły ratownictwa medycznego WSPR Szczecin nie odnotowali „żadnych utrudnień w dojazdach do pacjentów lub szpitali”.

Źródło: niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy