Ósma rocznica wyboru Franciszka na Stolicę Piotrową. Biskupi złożyli życzenia papieżowi
Ósma rocznica powołania na Stolicę Piotrową jest dla nas okazją do dziękczynienia miłosiernemu Bogu za liczne i cenne owoce pontyfikatu Waszej Świątobliwości, przywracające nadzieję Kościołowi i światu – napisali w liście do papieża Franciszka biskupi zebrani 11 marca na 388. Zebraniu Plenarnym KEP.
Biskupi podziękowali papieżowi za list apostolski "Patris corde" ("Ojcowskim sercem") i zapowiedzieli włączenie się w obchody Roku Rodziny z okazji 5. rocznicy adhortacji apostolskiej "Amoris laetitia" ("Radość miłości").
- Rodzina powinna się znaleźć w centrum zaangażowania i uwagi każdej rzeczywistości kościelnej i duszpasterskiej – podkreślili.
- Niech Święty Józef, patron Kościoła powszechnego, przywoływany przez Waszą Świątobliwość w codziennej modlitwie, wyprasza u Bożego Syna zdrowie i potrzebne łaski oraz pomaga szczęśliwie rozwiązywać sprawy trudne i budzące niepokój – zaznaczyli biskupi w życzeniach. Ósma rocznica wyboru Franciszka na papieża przypada 13 marca.
Najnowsze
Polska ma zapomnieć o UPA, ale pamiętać o pieniądzach dla Ukrainy. To jest plan Poroszenki
Polscy internauci jednoznacznie: Zelenski przekroczył granicę gróźb i kłamstw
Niepokojące nagranie z Miszalskim. Siedział w nocy na chodniku [SONDA]