Oskarżyła Ziobrę, że symuluje ciężką chorobę. „Przeproszę go, jak umrze” - mówi Eliza Michalik

Portal TV Republika, wch 23-02-2024, 08:00
Artykuł
Twitter

Eliza Michalik wzburzyła internautów swoim ostatnim materiałem. Znana dziennikarka uważa, że choroba byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry jest próbą uniknięcia przez niego odpowiedzialności. "Jeśli się mylę i Ziobro umrze, przeproszę" - stwierdziła dziennikarka w nagraniu, które zamieściła w mediach społecznościowych.

Zbigniew Ziobro, lider Suwerennej Polski, i poseł Zjednoczonej Prawicy od 11 grudnia ub. roku nie pojawia się w publicznie. Jak ujawnili jego współpracownicy, były minister sprawiedliwości zmaga się z ciężką chorobą - zaawansowaną postacią nowotworu przełyku z przerzutami. Polityk jest po trzeciej dawce chemioterapii i czeka go operacja.

Wydawałoby się, że w takiej sytuacji nawet od wrogów oczekiwać można jeżeli już nie współczucia to... milczenia. Innego zdania jest chyba jednak Eliza Michalik, która bezpardonowo i w sposób skandaliczny zaatakowała w sprokurowanym przez siebie filmiku ciężko chorego człowieka.

"Ziobro jest tchórzem, tak uważam. On nie chce odpowiedzieć za to, co zrobił. On nie chce ponieść odpowiedzialności za to, co zrobił, i zrobi wszystko, żeby tego uniknąć. I właśnie to robi. Tym jest moim zdaniem ta zupełnie strategiczna choroba", powiedziała, dodając zaraz: "Jeśli się mylę i Ziobro umrze, bardzo przeproszę i nie będą to przeprosiny vlogowe. Ale nawet wtedy powiedziałabym, że jego wcześniejsza działalność dawała podstawy do takich opinii, jakie dziś wygłaszam, no sorry", stwierdziła robiąc przy tym minę pełną pogardy.

Jakby tego było jej mało, Michalik zaapelowała do Zbigniewa Ziobry, by ten udowodnił zły stan swojego zdrowia, nagrywając... pożegnalny film.

"Panie Ziobro! Jeśli jest pan umierający, może pan nagrać wideo, w którym się pan żegna. Jeśli ma pan siłę rozmawiać z panem Warchołem i przekazywać mu wieści, to pewnie może też porozmawiać pan za pomocą nowoczesnych środków przekazu i przeprosić swoje ofiary za nadużycia wobec nich. Jeśli jest pan zdrowy i pan udaje, to jest to sposób ucieczki, który, mam nadzieję, okaże się nieskuteczny", zakończyła swój skandaliczny występ Michalik.

Stworzony przez nią materiał spotkał się z potępieniem znacznej części internautów. Wśród komentujących znalazła się też była korespondentka TVP Info w Brukseli Dominika Ćosić. "Mam nadzieję, że po tym komentarzu p. Michalik postąpi wg wskazówek udzielonych p. Ziobrze i nagra swoje pożegnanie. Z wypowiedziami publicznymi", podsumowała z klasą skandaliczne zachowanie Michalik.

Źródło: Twitter, dorzeczy.pl, Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy