Orlen sprzedaje udziały, bazy paliw i stacje Lotosu. Ujawniono komu [WIDEO]

Artykuł
Orlen sprzedaje udziały, bazy paliw i stacje Lotosu
Fot. Facebook/PKN Orlen

Jak poinformował PKN Orlen, Saudi Aramco kupi udziały w rafinerii Lotosu, MOL 417 stacji Lotosu, a Unimot - bazy paliw. Z kolei PKN Orlen kupi od MOL 144 stacje paliw na Węgrzech oraz 41 stacji paliw na Słowacji.


"Informujemy, że negocjacje z partnerami do środków zaradczych w związku z przejęciem Grupy Lotos przez PKN Orlen nie zostały sfinalizowane. Dlatego doniesienia medialne na temat wyboru potencjalnych partnerów stanowią wyłącznie spekulacje. A powielanie ich, co robią politycy opozycji, jest nadużyciem" - napisała. Jak dodała, "należy podkreślić, że od samego początku procesu PKN Orlen dąży do wynegocjowania takich warunków, które zapewnią wymierne korzyści obu spółkom, ich akcjonariuszom i klientom oraz zagwarantują bezpieczeństwo energetyczne polskiej gospodarce. Taki był priorytet rozmów i to się nie zmieniło" - czytamy w oświadczeniu PKN Orlen.

Razem możemy więcej! Łączymy się z @GrupaLOTOS umacniając pozycję największej firmy w Europie Środkowej. Nasz połączony potencjał to klucz do budowy nowoczesnego koncernu multienergetycznego i odpowiedź na najważniejsze globalne wyzwania transformacji energetycznej - napisano na oficjalnym Twitterze PKN Orlen.

Źródło: Facebook

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy