Orlen Wisła Płock w świetnej formie? „Święta wojna” tuż tuż... [wideo]

portal tvrepublika.pl 11-12-2022, 16:33
Artykuł
Telewizja Republika

Redakcja Sportowa TV Republika przyglądała się treningom SPR Orlen Wisły Płock. „Nafciarze” w pocie czoła przygotowywali się do szlagierowego starcia z odwiecznym rywalem z Kielc. Rodzima liga to jednak niejedyny front, na którym, zespół Xaviego Sabate, walczy o punkty.

Orlen Wisła Płock z sezonu na sezon coraz lepiej prezentuje się na arenie międzynarodowej. Rok temu po raz pierwszy w historii zagrała w turnieju Final Four Ligi Europejskiej. W tym roku, w tych samych rozgrywkach, sięgnęła po wymarzony i historyczny dla klubu brązowy medal. Teraz poprzeczka powędrowała zdecydowanie wyżej, ale „Nafciarze” w pełni sobie na to zasłużyli. Występują w elitarnej Lidze Mistrzów, wśród 16 najlepszych drużyn Starego Kontynentu.


Orlen Wisła Płock nie ma łatwego zadania, ponieważ toczy boje z takimi gigantami jak Węgierskie Telekom Vesprem, Francuskie PSG czy też Niemiecki Magdeburg. Mimo wszystko Nafciarze chcą pokazać, że nie zadowala ich sama obecność wśród tak elitarnego grona. Wicemistrz Polski robi wszystko, by zagrać w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

 

Klub z Płocka stać na awans. Jak wspomnieliśmy zespół, rozwija się z sezonu na sezon. Zwycięstwa budują, a porażki uczą. To wszystko czyni zespół jeszcze silniejszym. Orlen Wiśle Płock nie pozostaje więc już nic innego jak tylko udanie zakończyć ten rok i z przytupem rozpocząć kolejny.

 

Więcej w materiale wideo. Polecamy!

  

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy