Organizowała prostytucję w... domu dziecka. Grozi jej nawet 20 lat więzienia

Portal TV Republika, wch 17-04-2024, 19:15
Artykuł
canva.com

18-letnia Wiktoria K., była wychowanka domu dziecka w jednym z miasta Zagłębia Miedziowego, została oskarżona przez Prokuraturę Rejonową w Lubinie o organizowanie prostytucji dwóm innym, nieletnim dziewczynom, podopiecznym tej samej placówki wychowawczej.

Nastolatka została zatrzymana przez policję w związku z udzielaniem narkotyków innych podopiecznym domu dziecka. Według prokuratury Wiktoria K. dała lub sprzedała metamfetaminę trojgu małoletnim w lipcu ubiegłego roku.

Przy okazji sprawy narkotykowej na jaw wyszła działalność sutenerska nastolatki. "K. nakłoniła i pomagała dwóm małoletnim dziewczynom założyć konta na portalu erotycznym służącym do wystawiania ogłoszeń towarzyskich oraz do wyszukiwania klientów. Ułatwiała przez to małoletnim uprawianie prostytucji czerpiąc z tego korzyści majątkowe w kwocie nie mniejszej niż 150 zł" – powiedziała w środę PAP rzeczniczka Prokuratura Okręgowej w Legnicy prok. Liliana Łukasiewicz.

Jak podała prokuratura, K. pomogła też małoletnim wychowankom domu dziecka w nawiązaniu pierwszych kontaktów z klientami. "Pobrała też od tych dziewczyn pieniądze – raz 50 zł, a za drugim razem 100 zł" – przekazała prokurator. 18-latka miała też nagrywać filmy i robić zdjęcia pornograficzne z udziałem osób małoletnich, wychowanków domu dziecka, a później je "udostępniać nieokreślonym osobom".

K. przyznała się do zarzutów. Grozi jej do 20 lat więzienia.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Legnicy. K. od lipca przebywa w tymczasowy areszcie.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy