Opozycja u Witek. „Są punkty wspólne, które można przyjąć”

Artykuł
Witek: Mutacje koronawirusa się zmieniają. Walka z kolejnymi falami także
Fot. PAP/Radek Pietruszka

Są punkty wspólne, które można przyjąć – powiedziała po spotkaniu z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych ws. walki z pandemią marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Poinformowała też, że planowane jest spotkanie robocze przedstawicieli klubów i kół z Ministerstwem Zdrowia.

W Sejmie odbyło się spotkanie marszałek Elżbiety Witek z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Tematem było wypracowanie projektu ws. możliwości weryfikacji szczepień pracowników. Poza posłami i senatorami w spotkaniu wzięli udział m.in. wiceminister zdrowia Waldemar Kraska i przedstawiciele Rady Medycznej.

Marszałek Sejmu powiedziała na konferencji prasowej po spotkaniu, że słuchając propozycji, z którymi wyszli przedstawiciele klubów i kół parlamentarnych, widzi, „że są punkty wspólne, które można przyjąć”.

Witek poinformowała, że na końcu padła propozycja spotkania roboczego przedstawicieli resortu zdrowia z przedstawicielami poszczególnych klubów i kół parlamentarnych, którzy przedstawią swoje propozycje. – Myślę, że w piątek już będzie informacja od wiceministra zdrowia Waldemara Kraski, gdzie i w jakim trybie będzie się można spotkać – podkreśliła marszałek Sejmu.

– Liczę na to, że jednak to spotkanie już takie bardzo merytoryczne i techniczne, dotyczące szczegółów po stronie rząd – przedstawiciele poszczególnych ugrupowań kół i klubów, przyniesie pozytywny skutek – dodała Witek.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy