Przejdź do treści
Wydarzenie Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Na scenie m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Velvet, Bayer Full, Defis, Corona, Playboys i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
16:25 Prokuratura Krajowa umorzyła postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień przez prokurator Ewę Wrzosek. Zdaniem prokuratury czyn miał "niską szkodliwość społeczną"
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Warszawa Bielany-Żoliborz zaprasza na Mszę św. o łaskę zdrowia dla ks. Michała Olszewskiego, 6 stycznia, godz. 11.00, Katedra Św. Jana Chrzciciela, ul Świętojańska 8
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Nowym Targu zaprasza na obchody 163. Rocznicy Powstania Styczniowego, 10 stycznia, godz. 16:00, skwer przy Kopcu Wolności, przy ul. Parkowej 14
Wydarzenia Kluby "Gazety Polskiej" zapraszają na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyk: Słupsk 3.I, g. 17:00, Hotel Atena, Kilińskiego 7, Gdynia, 4.I, g. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Ks. Bp. Jana Bernarda Szlagi 3
Wydarzenia Kolędowanie z Pawłem Piekarczykiem c.d. Włocławek, 7.I, g. 17.00, Garage Hotel, Toruńska 113; Toruń, 8.I, g. 19:00, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny
Wydarzenia Klub "GP" Skarżysko-Kamienna zaprasza na spotkanie i świadectwo s. Julii Dubowskiej - Cud Eucharystyczny w Sokółce, 5.I, g. 17.00, ul. Kościuszki 38, Skarżysko Kamienna. O godz. 18.00 odbędzie się koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka
Wydarzenia Kolędowanie z Pawłem Piekarczykiem c.d. Nowy Sącz, 11.I, g. 17:00, parafia Matki Bożej Niepokalanej Sanktuarium Świętej Rity, sala Wieczernika
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

OmniBUS Trzaskowski zmusza do jazdy bus pasem. Ludzie mówią NIE!

Źródło: Rafał Trzaskowski @trzaskowski_ / Telewizja Republika

Burza w sieci po tym, jak Zarząd Dróg Miejskich bezpośrednio podlegający pod stołeczny ratusz wymyślił, stworzenie bus pasa, na zakorkowanej dzień w dzień ulicy Puławskiej. Pochwalił się tym dziełem w mediach społecznościowych. Na reakcję zmotoryzowanych długo nie trzeba było czekać. "Dramat, ten układ nie działa. Jechałem dziś i w tym czasie były na bus pasie może 3 autobusy publiczne, reszta elektryki i jednoślady. Korek zwielokrotniony. Brak możliwości zjazdu na nowy odcinek obwodnicy". "Absolutnie fatalna decyzja!". "Mam nadzieję, że szybko coś z tym zrobią".

Tymczasem zadowolony z siebie ZDM informuje "wyznaczyliśmy buspasy na ul. Puławskiej. Powstały na obu jezdniach na odcinku od granicy miasta do ulicy rtm. W. Pileckiego. W sumie mają ok. 10 km", napisali drogowcy. "Buspasy już usprawniły przejazd miejskim autobusom. Od piątku, 30 września, pozwalają im w obu kierunkach sprawniej pokonać ul. Puławską", dodano. Co więciej buspas działa codziennie, również w weekendy, podkreślili urzędnicy prezydenta Rafala Trzaskowskiego.

"Jechałem dziś i w tym czasie były na buspasie może 3 autobusy publiczne, reszta elektryki i jednoślady. Korek zwielokrotniony", pisze internauta. Wtóruje mu internautka: "Puławska po uruchomieniu tzw. Puławskiej bis była przejezdna zarówno dla samochodów, jak i autobusów. Po otwarciu korek był nawet w sobotę!". "Po otwarciu S7 Puławską jeździło się naprawdę super - zarówno samochodem, jak autobusem. Dzisiaj nie byłam w stanie dojechać do pracy na czas. Trasa, którą w piątek przejechałam w 20 minut, dzisiaj zajęła mi ponad godzinę!!!", napisała kolejna zirytowana osoba, dodając "a żeby było śmieszniej, stały też autobusy, bo korek zrobił się tak ogromny, że nie były w stanie dostać się na ten +cudowny+ buspas."

Największy problem jest na odcinku od ulicy Kuropatwy do Karczunkowskiej, gdzie Puławska ma praktyczne tylko jeden pas. Prawy stał się buspasem, a na lewym tworzy się gigantyczny korek do skrętu w Karczunkowską (dojazd do trasy S7).

Mieszkańcy Zielonego Ursynowa przygotowali petycję, w której apelują o to, by buspas działał jedynie w dni powszednie (poniedziałek - piątek) w godzinach najintensywniejszego szczytu, tj. 7-9 oraz 15-18.

Chcą również zmodernizowania lewoskrętu z ul. Puławskiej w ul. Karczunkowską w kierunku węzła Zamienie trasy S7 w postaci zapewnienia 2 pasów do skrętu w lewo oraz wydłużenia światła do skrętu.

"Jak pokazuje otwarcie trasy S2 i tunelu POW, Puławska nie została odciążona – przeciwnie, część osób, które np. z tzw. Mordoru kierowały się wcześniej Doliną Służewiecką w stronę Wilanowa, obecnie dojeżdża autami właśnie ul. Puławską do tunelu POW, zaś kierujący się z okolic Ursynowa do innych dzielnic np. Ursus, również dojeżdżają ul. Puławską do trasy S2. Ponadto mnóstwo osób zamieszkujących okolice Ursynowa: Piaseczno, Józefosław, Lesznowola, itp. dojeżdża i będzie dojeżdżać Puławską do węzła Zamienie S7 zarówno od strony północnej, jak i południowej. Puławska, jako droga dojazdowa do S2 i S7 zawsze będzie narażona na duży ruch", piszą.

Zaznaczają, że wprowadzenie buspasa na Puławskiej wpływa również na zwiększone narażenie mieszkańców Ursynowa (w tym szczególnie tzw. Zielonego Ursynowa) na wielogodzinne wdychanie spalin z aut stojących w korkach na Puławskiej.

 

PAP

Wiadomości

rosyjski żołnierz

Krytyczna zmiana w armii Putina: To nadzieja na koniec wojny

Katastrofa kolejowa koło Machu Picchu. Pół setki rannych

Sytuacja hydrologiczna we Fromborku i Elblągu

Figura Polski 2050 wycofuje się z walki o fotel lidera

S7: policja przekazała nowe informacje

ISW w sprawie dowodów na ukraiński atak dronowy na rezydencję Putina

Dramatyczna sytuacja na S7. Ludzie piszą smsy

JKH zdobywcą Pucharu Polski! Cztery gole w trzeciej tercji

Zimowa aura nie odpuszcza. Trwa intensywne uderzenie zimy

Zełenski naprawdę to zaproponował. Chodzi o wizytę Trumpa na Ukrainie

Innym narzucają, sami ignorują. Rząd ma w nosie regulacje prawne

Niezalezna.pl ujawnia, kto podpisał skandaliczne umorzenie ws. Wrzosek

Rolnicy: dla sieci handlowych liczy się tylko biznes, a tańszy będzie Mercosur

Polscy żołnierze pozostaną na Bałkanach? Prezydent zdecydował

ZUS, paliwo i VAT w górę. Rząd Tuska sięga do kieszeni Polaków

Najnowsze

rosyjski żołnierz

Krytyczna zmiana w armii Putina: To nadzieja na koniec wojny

korek na S7

S7: policja przekazała nowe informacje

rezydencja Putina

ISW w sprawie dowodów na ukraiński atak dronowy na rezydencję Putina

ALERT POGODOWY

Dramatyczna sytuacja na S7. Ludzie piszą smsy

JKH zdobywcą Pucharu Polski! Cztery gole w trzeciej tercji

Katastrofa kolejowa koło Machu Picchu. Pół setki rannych

mapa zagrożenia cofką

Sytuacja hydrologiczna we Fromborku i Elblągu

Ryszard Petru może być faworytem

Figura Polski 2050 wycofuje się z walki o fotel lidera