Omikron dotarł do Pekinu. W lutym mają się tam odbyć Igrzyska Olimpijskie
Władze Pekinu zgłosiły w sobotę pierwszy przypadek bardziej zaraźliwego wariantu koronawirusa Omikron, w którym do infekcji doszło na terenie ChRL – podały miejscowe media. W stolicy Chin w lutym odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie.
W badaniach laboratoryjnych wykryto u zakażonej osoby „mutacje charakterystyczne dla wariantu Omikron” - powiedział dziennikarzom przedstawiciel miejskiego urzędu ds. walki z pandemią Pang Xinghuo, cytowany przez agencję Reutera.
Chińskie miasta zacieśniły w ostatnich tygodniach kontrole przeciwepidemiczne w związku ze rozpoczynającymi się 4 lutego Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie. Kilka miast mierzy się z nowymi ogniskami wariantów Delta i Omikron.
Czytaj: Francja. Ponad 300 tys. zakażeń koronawirusem
Poprzedniej doby w Chinach kontynentalnych wykryto łącznie 165 nowych przypadków Covid-19, w tym 104, w których do zakażenia doszło na terenie kraju. Zdiagnozowano ponadto 25 bezobjawowych infekcji koronawirusem, w tym dwie lokalne - poinformowała w sobotę państwowa komisja zdrowia.
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Europoseł Jacek Ozdoba domaga się ujawnienia danych lekarza, który miał opiniować stan zdrowia Zbigniewa Ziobry
Rząd Tuska nie ma na leczenie onkologiczne Polaków. Znalazły się miliony na pomoc wojskową dla Ukrainy
Najnowsze
Czarnek ostro o rządzie Tuska: "To jest zdrada"
Marianna Schreiber i Piotr Korczarowski rozstali się. „Nasze światy nie schodzą się w jeden”
Europoseł Jacek Ozdoba domaga się ujawnienia danych lekarza, który miał opiniować stan zdrowia Zbigniewa Ziobry