Ojciec pogryzł... 3-miesięczne dziecko. Matka była w tym czasie pijana

Portal TV Republika 30-03-2023, 13:40
Artykuł
pixabay

Do aresztu trafił 31-letni mieszkaniec Olsztyna, który pogryzł 3-miesięcznego syna. Matka chłopca, która nie sprawowała należytej opieki, ma dozór policji - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.

"Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w środę ojciec 3-miesięcznego dziecka 31-letni Patryk A. usłyszał zarzut fizycznego znęcania się nad synem, czyli spowodowania obrażeń ciała poprzez gryzienie m. in. po rękach i nogach. Dziecko w wyniku tego działania doznało obrażeń ciała. Podejrzany przesłuchany przez prokuratora nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Złożył wyjaśnienia i są one przedmiotem dalszych czynności" - podkreślił prokurator Brodowski.

W czwartek Sąd Rejonowy w Olsztynie, uwzględniając wniosek prokuratura, zastosował wobec ojca dziecka areszt na trzy miesiące. W tej sprawie zarzuty przedstawiono także matce dziecka 31-letniej Katarzynie K. Usłyszała ona zarzut narażenia syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jak ustalono, zamiast opiekować się dzieckiem, matka była poza domem i w tym czasie piła alkohol, mając 2 promile. Prokurator zastosował wobec kobiety dozór policji.

Jak przekazał prokurator, podjęto kroki zmierzające do ograniczenia lub pozbawienia władzy rodzicielskiej rodziców, a śledztwo jest w toku.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy