Ogromne straty putinowców na Ukrainie. Tysiące żołdaków poszło do piachu

Artykuł
Twitter/@nexta_tv

Rosyjskie wojska bezpowrotnie straciły na Ukrainie już ponad 90 tys. żołnierzy. Tego rodzaju straty oznaczają ludzi zmarłych na froncie i w szpitalach polowych, zaginionych, a także ciężko rannych i w konsekwencji pozbawionych możliwości dalszego udziału w walkach - poinformował niezależny rosyjski serwis Ważnyje Istorii.

Jak powiadomili dziennikarze portalu, takie dane uzyskano od dwóch źródeł osobowych w strukturach siłowych Rosji - oficera Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) oraz „byłego oficera służb specjalnych”. - Liczby podane przez naszych rozmówców są bliskie informacjom przekazanym na początku września przez ministra obrony Wielkiej Brytanii. Według Bena Wallace'a na Ukrainie zginęło już ponad 25 tys. rosyjskich żołnierzy. Niemniej, całkowita wielkość strat została oszacowana przez (Londyn) na ponad 80 tys. osób - napisano na łamach niezależnego serwisu Ważnyje Istorii.

Jak przypomniały Ważnyje Istorii, minister obrony Rosji Siergiej Szojgu zapewniał we wrześniu, że - według Kremla - liczba ofiar śmiertelnych w szeregach agresora wynosi tylko 5937. Ukraiński sztab generalny oznajmił, że rosyjska armia straciła podczas inwazji około 63 380 żołnierzy.

 

 

 

Źródło: PAP, Twitter/@nexta_tv

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy