Odważne tezy, błyskotliwe żarty. Rafał Ziemkiewicz. Warto posłuchać [wideo]

Telewizja Republika

- Niemcy i Francja zrobią wszystko, żeby Rosja wojnę wygrała – wyjaśnił Rafał Ziemkiewicz w Telewizji Republika. – Bez rosyjskich surowców gospodarki tych krajów przestaną być konkurencyjne. A na tej konkurencyjności – względnie solidne i tanie produkty robią – opiera się ich siła. Jeżeli Ukraina wojnę wygra, to skończy się niemiecka potęga i nastąpi zjazd. I Francji też – dodał publicysta.


- W Kijowie nie mogło być Polski, bo my jesteśmy w innym obozie niż Niemcy i Francja. Nam zależy, żeby Ukraina zwyciężyła. Gdy jeździli nasi do Kijowa, opozycja podnosiła krzyk: po co tam jeżdżą?! Teraz znów wrzeszczą: dlaczego nas tam nie ma?! Schizofrenia i postkolonialny kompleks niższości.

Głosy, które widać zwłaszcza na twitterze przekazują tak: jesteśmy ważni, jak mówimy jednym głosem z Europą. Jak za czasów PRL, gdy byliśmy ważni, bo mówiliśmy tak samo jak Związek Sowiecki. Ten kompleks niższości wypływa. A tak naprawdę to my jesteśmy postrzegani jako sojusznik Ameryki, gdyż niemieckie przywództwo w Europie się skichało
– powiedział Ziemkiewicz.

Cały program do zobaczenia w oknie powyżej. Serdecznie polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy