Odpowiedź na rosyjskie zbrodnie: wybuchy na Krymie i w głębi Rosji!

Portal TV Republika 03-05-2023, 23:00
Artykuł
Shutterstock

W bazie rosyjskich wojsk pogranicznych w okolicy lotniska w Symferopolu na okupowanym Krymie doszło do wybuchu, płonie też baza paliwowa w Kraju Krasnodarskim w Rosji, niedaleko Mostu Kerczeńskiego - informują ukraińskie media.

W sieciach społecznościowych pojawiły się także informacje o ataku dronów na lotnisko wojskowe Seszcza w graniczącym z Ukrainą obwodzie briańskim oraz pożarze na lotnisku wojskowym w obwodzie leningradzkim.

O wybuchu w bazie w pobliżu lotniska w Symferopolu poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na rosyjską sekcję Radia Swoboda. Miejsce eksplozji położone jest kilka kilometrów od lotniska.

W Kraju Krasnodarskim zapalił się z kolei zbiornik z paliwem we wsi Wołna w rejonie tiemriukskim. Dym widoczny jest z Mostu Kerczeńskiego, który łączy Krym z Rosją. Zdjęcia opublikowano w Telegramie CZ/P Krym, gdzie poinformowano o uderzeniu drona. (https://t.me/chp_crimea/20903)

Ukraińskie władze nie skomentowały dotąd tych wydarzeń. Po sobotnim pożarze w magazynie produktów naftowych w Sewastopolu na Krymie przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego HUR Andrij Jusow oświadczył, że to „kara Boża między innymi za zabitych cywilów w Humaniu”. Dodał także, że „ta kara będzie długotrwała”.

Humań to miasto w środkowej Ukrainie, gdzie w wyniku piątkowego ataku rakietowego Rosji na blok mieszkalny zginęło 23 cywilów, w tym sześcioro dzieci.

Źródło: PAP, wpolityce.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy