„Oddaję państwu głos”. Adam Bielan: To nie jest czas na ambicje polityczne

Co czeka Porozumienie?
flickr.com

Przepychanki w Porozumieniu nie służą naszej partii. Prowadzi to do dezorganizacji i dezorientacji struktur. Tym bardziej że Jarosław Gowin w swoich poglądach „miota się od ściany do ściany” - uważa eurodeputowany Porozumienia Adam Bielan, który był gościem Łukasza Jankowskiego w programie „Oddaję państwu głos”.

- Jarosław Gowin nie ma mandatu demokratycznego, żeby pełnić funkcje prezesa, sam jest głównym winowajcą tego, że nie zorganizowano w odpowiednim momencie demokratycznych wyborów i kongresu – powiedział Bielan. Podkreślił jednocześnie, że nie dopuści do tego, by Porozumienie opuściło szeregi Zjednoczonej Prawicy.

Kolejny polityczny piruet Jarosława Gowina?

- Jeżeli Jarosław Gowin chce wykonać kolejny polityczny piruet, to musi to robić na własny rachunek – podkreślił eurodeputowany i przypomniał, że już w zeszłym roku wicepremier Gowin chciał dogadać się z opozycją. „Tylko odważna postawa posłów Porozumienia uniemożliwiła mu ten ruch” - zaznaczył Bielan.

Gość TV Republika oświadczył jednak, że w obecnej sytuacji należy zawiesić wszelki animozje i skupić się na ochronie i odbudowie państwa, które ucierpiało w wyniku epidemii koronawirusa.

- Czas pandemii to nie jest moment na realizację własnych ambicji politycznych. Musimy działać razem – powiedział Bielan.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy