Od lat znęcał się nad żoną i dziećmi – zajął się nim prokurator

Portal TV Republika 19-09-2023, 17:00
Artykuł
tvpinfo.pl

„Policjanci zatrzymali 42–letniego mieszkańca gminy Przeciszów, który od przynajmniej trzech lat znęcał się fizyczne i psychiczne nad żoną i dwójką pełnoletnich dzieci. Trafił pod policyjny dozór. Grozi mu do pięciu lat więzienia” – podała oświęcimska policja.

Rzecznik komendy powiatowej w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka poinformowała, że policjanci otrzymali sygnał o awanturze domowej, którą wszczął pijany 42–latek. „Pojechał tam jeden z patroli. Zastali mężczyznę, którzy uderzył 40-letnią żonę. Był agresywny także w stosunku do swoich dzieci wieku 18 i 21 lat. Został zatrzymany. Miał 2 promile alkoholu w organizmie" – podała funkcjonariuszka.

Sprawą zajęli się policjanci z Zatora. Szybko ustalili, że mężczyzna od trzech lat znęcał się nad żoną i dziećmi, najczęściej, gdy był pijany.

Agresor usłyszał prokuratorskie zarzuty. Grozi mu nawet pięć lat więzienia. Śledczy, mając na względzie ochronę pokrzywdzonych, zastosowali wobec 42-latka policyjny dozór, nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się do rodziny.

Pokrzywdzeni zostali objęci pomocą w ramach procedury Niebieska Karta.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy