ONZ alarmuje o "czystkach" w Syrii! Żołnierze Asada chodzą po domach i mordują nawet dzieci
Co najmniej 82 ofiary czystki, którą w poniedziałek w Aleppo rozpoczął reżim prezydenta Asada. Syryjskie wojsko nie oszczędza nikogo. Wśród ofiar jest 11 kobiet i 13 dzieci – alarmuje ONZ.
Organizacja donosi, że w Aleppo od poniedziału odbywają się masowe egzekucje. Do tej pory miało zginąć nawet 82 cywilów, w tym 11 kobiet i 13 dzieci. Syryjskie miasto zostało wczoraj odbite przez żołnierzy Baszara el-Asada.
– Wczoraj wieczorem trafiały do nas kolejne głęboko niepokojące doniesienia o wielu ciałach leżących na ulicy – powiedział na konferencji w Genewie rzecznik ONZ. – Mieszkańcy nie mogli ich zabrać ze względu na intensywne bombardowanie. Boją się, że zostaną natychmiast zastrzeleni – dodał Rupert Colville.
ONZ informował również o tysiącach cywilów, którzy nie mogą wydostać się z dzielnic kontrolowanych przez rebeliantów. Pozarządowe oddziały stale je bombardują.
Polecamy Debata Nawrocki-Duda
Wiadomości
Najnowsze
„Neutralne” ogłoszenia o pracę. Ordo Iuris: mamy kolizję prawną
Ukraińcy wzięli na cel rosyjskich generałów. Wyeliminowano już kilkunastu wojskowych
Leśkiewicz do rządzących: to wasza wina, że umowa z krajami Mercosur zostanie podpisana