O czym premier rozmawiał z Antonio Costą? "Jest pod wrażeniem tego, jak zmniejszyliśmy w Polsce lukę VAT"

Artykuł
Zdj. Krystian Maj, KPRM/Facebook (Mateusz Morawiecki)

– Portugalski premier António Costa jest pod wrażeniem tego, jak zmniejszyliśmy w Polsce lukę VAT. Rozmawialiśmy o rajach podatkowych i o tym, jak zwiększyć wpływ na politykę podatkową UE. Uzgodniliśmy z premierem Costą wspólne stanowisko w tej sprawie- poinformował na Facebooku szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

Polski premier podsumował szczyt Grupy Przyjaciół Spójności w Portugalii. Wcześniej spotkał się z szefem rządu tego kraju, António Costą.

– Za trzy tygodnie odbędzie się szczyt UE, w czasie którego będziemy walczyć o korzystny dla Polski budżet unijny na lata 2021-2027. Dlatego przyleciałem do Portugalii, aby wziąć udział w Szczycie Przyjaciół Spójności-napisał na Facebooku Morawiecki.

– Razem z przedstawicielami 16 innych państw Unii podpisałem deklarację, która pokazuje jasno, że będziemy solidarnie bronili polityki spójności, dla dobra obywateli naszych krajów, i dla dobra całej Unii Europejskiej- podkreślił szef polskiego rządu.

Jak poinformował premier, 17 krajów UE, w tym Polska na najbliższym szczycie Rady Unii Europejskiej będzie „przyglądać się wielkim wydatkom na administrację brukselską”.

– Mamy poczucie, że te pieniądze, a są one przecież niemałe, mogą być znacznie lepiej wykorzystywane- ocenił Mateusz Morawiecki.

– Przed tym szczytem odbyłem bardzo ciekawe spotkanie z premierem Portugalii. I również rozmawialiśmy o pieniądzach. António Costa jest pod wrażeniem tego, jak zmniejszyliśmy w Polsce lukę VAT. Rozmawialiśmy o rajach podatkowych i o tym, jak zwiększyć wpływ na politykę podatkową UE. Uzgodniliśmy z premierem Costą wspólne stanowisko w tej sprawie- podsumował polityk.

 

 

Źródło: Facebook

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy