O. Rydzyk liderem nowo powstającej partii? Macierewicz dementuje: to próba stworzenia faktu medialnego

Artykuł
Telewizja Republika

– Być może ktoś został przez kogoś podpuszczony. Nic nie wiem i nie wydaję mi się, aby o. Rydzyk coś wiedział. Być może mamy do czynienia z fake newsem – mówił w rozmowie z red. Ryszardem Gromadzkim w odniesieniu do medialnych doniesień ws. utworzenia partii "Ruch Prawdziwa Europa" przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz. Były minister obrony narodowej był nie tylko gościem, ale też współgospodarzem programu „Pilnujmy Polski” w Telewizji Republika.

W Sądzie Okręgowym w Warszawie złożony został wniosek o rejestrację partii politycznej o nazwie "Ruch Prawdziwa Europa". Pełnomocnikiem nowego ugrupowania jest europoseł Mirosław Piotrowski, zaufany człowiek o. Tadeusza Rydzyka - napisała Wirtualna Polska. Do tych doniesień odniósł się były minister obrony narodowej. Jasno stwierdził, że "mamy do czynienia z próbą stworzenia faktu medialnego".

– Rozmawiałem z o. Rydzykiem kilka dni temu, nic o tym nie wiedział. Mamy do czynienia z próbą stworzenia faktu medialnego. Być może ktoś został przez kogoś podpuszczony. Nic nie wiem i nie wydaję mi się, aby o. Rydzyk coś wiedział. Być może mamy do czynienia z fake newsem – mówił.

Zobacz najciekawsze wypowiedzi!

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy