Numery rejestracyjne tylko na tablicach. Koniec z nalepkami na szybę!

Tomasz Domański 02-09-2022, 18:58
Artykuł
Telewizja Republika

Od 4 września 2022 r. nie będą już wydawane karty pojazdu i nalepki kontrolne, bo urzędy mają dostęp do centralnej ewidencji pojazdów. Koszt zarejestrowania samochodu osobowego spadnie i wyniesie 161,50 zł, poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. Resort przypomniał również, że zmiany wprowadzone 31 stycznia br. pozwalają na zachowanie dotychczasowego numeru rejestracyjnego pojazdu.

"Dzięki pozostawieniu dotychczasowego numeru rejestracyjnego nie trzeba ponosić opłaty za nowe tablice rejestracyjne i nalepkę kontrolną. Opłata za najczęściej wydawane tablice samochodowe to 80 zł", poinformowano w komunikacie.

"(...) Dzięki tym zmianom sukcesywnie zmniejszają się też obciążenia finansowe, które każdy właściciel ponosi przy rejestracji pojazdu. Dotychczas wprowadziliśmy szereg ułatwień, które powodują m.in., że nie trzeba już wymieniać dowodu rejestracyjnego, kiedy skończy się miejsce na pieczątki z badania technicznego, nie ma konieczności wożenia ze sobą dokumentu prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego, a pojazd można zarejestrować w miejscu czasowego zamieszkania", powiedział przypomniał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Zwrócił też uwagę, że "dodatkowo oszczędzimy, jeśli nie będziemy zmieniać po zakupie samochodu dotychczasowych tablic rejestracyjnych, a formalności związane z rejestracją nowego samochodu, motoroweru lub przyczepy załatwi za nas salon sprzedaży autoryzowany przez producenta".

Koszt zarejestrowania od 31 stycznia br. samochodu osobowego przy zachowaniu tablic rejestracyjnych poprzedniego właściciela pojazdu wynosi 81 zł, a w przypadku, gdy nie wydaje się pozwolenia czasowego - 67 zł.

 

 

Źródło: PAP/MI

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy