Nożownik zaatakował turystów – jedna osoba nie żyje a dwie są ranne
Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w ataku nożownika w 15. dzielnicy Paryża w pobliżu mostu Bir Hakeim - podała agencja AFP za francuską policją. Nim został aresztowany, napastnik krzyczał „Allahu akbar”.
„26-letni nożownik, obywatel Francji, był znany z radykalnych poglądów islamistycznych. Mówił, że nie może znieść zabijania muzułmanów na świecie. Miał też zaburzenia psychiczne” - podała francuska policja.
Śledczy informują, że w 2016 r. został skazany na cztery lata więzienia, za „chęć przeprowadzenia ataku".
Minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin przekazał, że ofiarą śmiertelną napastnika jest mężczyzna narodowości niemieckiej. Dwie osoby ranne to także przybyli do Paryża turyści.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Rolnicy prawie pod ścianą. Ceny skupu mleka już spadają
TVP w panice przed preselekcjami do Eurowizji? Brak wielkich gwiazd, odmowy „dzikich kart” i kontrowersje wokół nagrań
Prezydent, polityk, urzędnik. IPN zaprasza na debatę o Stefanie Starzyńskim