Nożownik ujęty! Wcześniej miał zaatakować biskupa Roberta Chrząszcza

Artykuł
Polska Policja @PolskaPolicja

W niedzielę wieczorem służby zatrzymały mężczyznę podejrzewanego o atak do którego doszło kilka godzin wcześniej, na kierowcę biskupa Roberta Chrząszcza. To 30-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, poinformowała małopolska policja.

"Policjant zauważył mężczyznę idącego ulicą, który przypominał rysopis poszukiwanego. Zatrzymał się i okazało się, że to on. To 30-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Został już przewieziony do komendy", dowiedziała się PAP w biurze prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Wcześniej o zdarzeniu jako pierwsze powiadomiło radio RMF FM.

Kierowca biskupa Roberta Chrząszcza został kilkukrotnie zaatakowany ostrym narzędziem i w stanie poważnym został przetransportowany do szpitala. Do zdarzenia doszło w niedzielę podczas oficjalnej wizyty kanonicznej w Myślenicach.

Przez kilka godzin na miejscu trwały zakrojone na szeroką skalę poszukiwania sprawcy zdarzenia. Jak zwraca uwagę policja, odbywały się one w trudnych warunkach atmosferycznych, m.in. gęstej i utrudniającej prace mgle.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy