Nowy spot Prawa i Sprawiedliwości - PO próbuje odwrócić uwagę od...

portal tvrepublika.pl 22-09-2023, 08:20
Artykuł
twitter.com/@pisorgpl

Jak podkreśla Prawo i Sprawiedliwość w nowym spocie wyemitowanym w piątek w mediach społecznościowych, Platforma Obywatelska próbuje odwrócić uwagę od przymusowych relokacji migrantów i zgody na zburzenie zapory na granicy. Myśleli, że film Holland zmieni stosunek Polaków do nielegalnej migracji.

W piątek na platformie X (dawniej Twitter) opublikowany został nowy spot Prawa i Sprawiedliwości. "Uwaga! Oni próbują odwrócić uwagę od przymusowych relokacji migrantów i zgody na zburzenie zapory na granicy. Myśleli, że film Holland zmieni stosunek Polaków do nielegalnej migracji?" - podała partia PiS.

W spocie partia pokazuje, że na jednej z konferencji lider Platformy Obywatelskiej został zapytany o to, jak ocenia polityków opozycji, którzy poparli pakt migracyjny w UE? "Dlaczego Tusk zamiast odpowiedzieć na takie pytania atakuje Prawo i Sprawiedliwość" - mówi w spocie lektor.

W najnowszym spocie PiS przypomina też wypowiedzi Donalda Tuska i wiceprzewodniczącego PO Rafała Trzaskowskiego ws. relokacji migrantów. "To są biedni ludzie, którzy szukają swojego miejsca na ziemi" - mówił Tusk.

"Najpierw musimy przyjąć dwa tysiące uchodźców" - podkreślał z kolei Rafał Trzaskowski.

W spocie przytoczono również inną wypowiedzieć Donalda Tuska, który powiedział, że "jeśli rząd Polski będzie zdecydowany, aby nie uczestniczyć w tym solidarnym podziale obowiązków w sprawie uchodźców, to będzie wiązało się nieuchronnie z pewnymi konsekwencjami".

"Już raz chcieli ich przyjąć, zrobią to znowu. Nie pozwól im odwracać uwagi" - podsumował lektor w nowym spocie PiS.

Źródło: portal tvrepublika.pl, X.com, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy